e-Mevduat ya da Elektronik Mevduat Hesabı Nedir ve Nasıl Açılır?

e-Mevduat hesabı nedir, nasıl açılır ve bildiğimiz mevduat hesabından farkı nedir merak ediyorsanız bu soruların yanıtlarını...

e-Mevduat hesabı nedir, nasıl açılır ve bildiğimiz mevduat hesabından farkı nedir merak ediyorsanız bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bildiğimiz gibi bankalar, şubelerde verdikleri hizmetlerin birçoğunu artık internetten de sunuyor. Bu sayede, hem müşteriler internet bankacılığı sayesinde bankacılık hizmetlerinden kolayca yararlanıyor hem de bu işlemlerin internet üzerinden yapılması bankacılık hizmetlerini hızlandırıyor ve güvenli hale getiriyor. İnternet bankacılığı ile hayatımıza giren bir hesap türü de e-Mevduat. Peki e-Mevduat hesabı nedir? Gelin, hep birlikte inceleyelim: 

e-Mevduat hesabı nedir?

e-Mevduat, yani elektronik mevduat için banka şubesindeki mevduat hesabının internet üzerinden çalışan versiyonu diyebiliriz. Bu hesap türü ile müşteriler, işlemlerini bir şube ya da müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan kendileri yaparlar. e-Mevduat hesabının kullanımı ve işleyişi oldukça basittir. Siz de kendinize bir e-Mevduat hesabı açabilir, banka şubesine gitmeden işlemlerinizi hızlı ve kolayca yapabilir ve banka şubesinde açılabilen diğer tüm mevduat hesaplarını da internet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

e-Mevduat hesabı ile mevduat hesabı arasındaki fark nedir?

e-Mevduat ile banka şubesinde açılan mevduat hesabı arasında mantık ve işlem açısından fark yoktur. Mevduat hesabı şubeye giderek açtırılırken, e-Mevduat hesabını internet bankacılığı üzerinden erişebildiğiniz hesabınız ile açabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanmaya başladığınız zaman tüm bu işlemlerin ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Eğer bankaya gitmeye vaktiniz yoksa ya da şubeye gitmek istemiyorsanız bir e-Mevduat hesabı açarak işlemlerinizi bu şekilde sürdürebilirsiniz. 

e-Mevduat hesabı nasıl açılır?

Bir e-Mevduat hesabı açmak mı istiyorsunuz? Eğer bir banka hesabınız varsa öncelikle o bankaya ait internet bankacılığı uygulamasını kullanmalısınız. Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra işlemlerinizi internet üzerinden başlatabilirsiniz. Dilerseniz vadeli, dilerseniz vadesiz e-Mevduat hesabınızı oluşturarak, işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz. Yatırım için yatırım mevduatı, altın mevduat hesabı gibi hesap seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. e-Mevduat hesabınızı açtıktan sonra paranızı herhangi bir banka ATM’sinden hesabınıza yatırıp işlemlerinizin geri kalanına internetten devam edebilirsiniz. 

e-Mevduat hesabını kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

İnternet şubesi üzerinden yapılan işlemlerde müşterilerden genelde herhangi bir masraf veya komisyon alınmaz. Bir e-Mevduat hesabı oluştururken bu hesap için bir masraf ya da komisyon ödeyip ödemeyeceğine dikkat etmelisiniz. İnternet hesaplarını kullanırken girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız ve yaptığınız işlem onaylamadan önce gerekli kontrolü yapmalısınız.

Benzer gönderiler

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.
×

Powered by WhatsApp Chat

×