Hesapküpü ile e-Serbest Meslek Makbuzuna Nasıl Geçilir?

Serbest Meslek Makbuzu düzenliyorsanız ve bu makbuzların elektronik ortamda düzenlenen hali olan e-Serbest Meslek Makbuzu kullanmaya başlamak...

Serbest Meslek Makbuzu düzenliyorsanız ve bu makbuzların elektronik ortamda düzenlenen hali olan e-Serbest Meslek Makbuzu kullanmaya başlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hesapküpü programı ile e-SMM makbuzu kesmek kolay ve zahmetsiz. 

Hesapküpü’nün ücretsiz e-SMM’ye geçiş danışmanlığından yararlanmak ve konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0850 480 01 61 nolu telefon numarasından hafta içi saat 09.00 – 18.00 arasında ulaşabilirsiniz. 

e-Serbest Meslek Makbuzuna geçiş için izlemeniz gereken adımlar:

  • Elektronik ortamdaki Serbest Meslek Makbuzu uygulaması e-SMM’ye geçebilmeniz için mali mühür ya da e-İmza’ya sahip olmanız gerekir. GİB tarafından düzenlenen mali mühür sertifikasına sahip olmak için izlenecek adımları burada bulabilirsiniz.
  • Mali mühür alabilmeniz için TÜBİTAK’a bağlı olan Kamu Sertifikasyon Merkezi internet sitesinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz ve sertifika ücretini ödemeniz gerekir. Sertifikanız süreç tamamlandıktan sonraki 3-10 gün içinde elinize ulaşır.
  • Mali mühür veya e-İmza sahibi olduktan sonra e-SMM uygulamasından yararlanma yöntemleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı seçtikten sonra e-SMM ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz. Kurumsal e-İmza başvurusu için hangi adımları izlemeniz gerektiği hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Benzer gönderiler

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.
×

Powered by WhatsApp Chat

×