Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mali Mühür Sertifikası başvurusunda bulunmak için Kamu Sertifikasyon Merkezi'ne ait internet sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Ardından...

Mali Mühür Sertifikası (MÜS) almak için bireysel ya da kurumsal başvuruda bulunabilirsiniz. Mali Mühür Sertifikası sahip olmak için takip etmeniz gereken adımlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

         

  • https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go adresine girin.
  • Başvuru formlarından Mali Mühür Elektronik Sertifika Başvuru Formu‘nu seçin.
  • Açılan sayfada karşınıza çıkan elektronik sertifika formundaki ilgili alanları doldurup başvurunuzu yapın. (Eğer şahıs firması için başvuruyorsanız başvuruyu bireysel olarak yapıyorsanız başvuru tipini “Gerçek”, şirket için başvuruyorsanız ise “Tüzel”olarak seçmelisiniz.)

         

  • Açılan sayfada sertifika tipini Akıllı Kart ve Kart Okuyucu olarak seçin.

  • Sayfanın devamındaki tüm zorunlu bilgileri doldurmalısınız. “Onayla” butonu üstünde yer alan aydınlatma metnini okuduğunuza dair kutucuğu da işaretleyin ve onayla butonuna tıklayın.

  • Başvurunuzu tamamladıktan sonra https://sanalpos.kamusm.gov.tr/ adresindeki borç sorgulama ve ödeme ekranını kullanarak ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

  • Talep ettiğiniz ürün ve hizmet bedeli Kamu SM’nin hesabına geçtikten sonra sertifikanın üretim süreci başlatılır. Mali mührün üretimi ve tarafınıza iletilmesi ile ilgili bilgilendirmeler sistemde kayıtlı cep telefonunuz ve e-posta adresinize yapılır. 
  • Mali mühür tarafınıza ulaştıktan sonra mührünüzün bilgisayarınızda aktif edilmesi için 0850 480 0161 numaralı telefonu arayıp destek ekibimizden ücretsiz yardım alabilirsiniz!

Daha detaylı bilgi için http://www.kamusm.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mali mühür fiyatları 

3 yıl geçerli olacak şekilde oluşturulan mali mühür sertifikası (MÜS) ve güvenlik hizmetleri sertifikası (GÜS) fiyat bilgisini aşağıda görebilirsiniz:

Tüzel kişi için 3 yıllık mali mühür sertifikası (MÜS+GÜS) ve akıllı kart okuyucu: 289,10 TL (245 TL + KDV)

Gerçek kişi için 3 yıllık mali mühür sertifikası (MÜS+GÜS) ve akıllı kart okuyucu: 182,90 TL (155 TL + KDV)

Gelir İdaresi Başkanlığı Kamu Sertifikasyon Merkezi elektronik MÜS ve GÜS güncel fiyatlarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Benzer gönderiler

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.
×

Powered by WhatsApp Chat

×