Ön Muhasebe Programı Hesapküpü

Ön Muhasebe Programı Hesapküpü sizlerle! Yılların getirdiği yazılım tecrübesi ve güvencesi ile neye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz ve ön muhasabe konusunda en iyi ve en pratik çözümlerle size yardımcı olmak için buradayız. Özelliklerimize göz atın!

Neden HesapKüpü?

Ön Muhasabe Programları arasında Hesapküpü bir çok Muhasebe Çözümlerini içinde barındırmaktadır. Fatura Takibi, Stok Takibi, Müşteri ve Tedarikçi Yönetimi, Gelir – Gider Takibi, Raporlama, e-Fatura ve e-Arşiv Fatura özellikleriyle Ön Muhasebe Çözümleri sunmaktadır. Tamamıyla Yerli ve Milli olması ve Her Yerden Erişim gibi ek özelliklere de sahiptir.

Ön Muhasebe Programı HesapKüpü

Hemen 3 Ay Ücretsiz Denemeye Başlayın. 📅
100 Kontör Hediyenizi Alın! 🎁
Hesapküpü Ayrıcalıklarıyla Tanışın!

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Ön Muhasebe Programı Fatura Takibi

Fatura Takibi

Faturalarınızı kolayca oluşturarak hızlı bir şekilde fatura kesin. Anlık olarak gelir-gider takibi yapın. 

Stok Takibi

Güncel stok durumunu anlık olarak görüntüleyin, satışlarınızı pratik bir şekilde yönetip, eksiye düşen stok miktarını kontrol altına alın.

Ön Muhasebe Programı Stok Takibi
Ön Muhasebe Programı Tedarikçi Yönetimi

Müşteri ve Tedarikçi Yönetimi

Müşterilerinizin ve tedarikçilerinizin bakiyelerini anında görüntüleyip, tahsilat ve ödemelerinizi anlık olarak takip edin.

İlk 3 Ay Ücretsiz

Kart bilgilerinizi paylaşmadan 3 ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Gelir-Gider Takibi

İşletmenize ait gelir ve giderleri güncel olarak takip ederek, nakit akışını kontrol altında tutun.

Ön Muhasebe Programı Gelir-Gider Takibi
Ön Muhasebe Raporlama

Raporlama

İşletmenizin gidişatını görebilmek ve doğru analizleri yapabilmek için kazancınızı ve giderlerinizi anlık olarak detaylı şekilde görüntüleyin.

e-Fatura ve e-Arşiv Fatura

Hesapküpü’nün e-Fatura ve e-Arşiv fatura hizmetleriyle işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde halledin.

Ön Muhasebe Programı e-Fatura

Ön Muhasebe Programı Nedir?

Şirketlerin gelir – gider tablosundaki finansal yönetimin doğru bir biçimde yapılmasına olanak tanıyan programın adına ön muhasebe programı denir. Oldukça geniş bir kavram olan ön muhasebe, nakit akışından stok durumuna, faturalardan banka hesaplarına kadar daha birçok özelliği içerisinde barındırır. Bu açıdan bakıldığında doğru bir şekilde tutulması işletmeler için hayati derecede önemlidir. Dolayısıyla ön muhasebe programları kapsamlı bir organizasyonu tek başına, hızlı ve hatasız bir biçimde tutabilir.

Muhasebe Programı Nedir?

Ticari yapıların özellikle mali konularda hesaplarının doğru bir şekilde yapılmasına olanak tanıyan programa muhasebe programı adı verilir. Bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte 90’lı yılları ortalarında hayatımıza giren bu programlar, ilk zamanlar sadece mali hesapları yaparken bugün daha geniş organizasyonları yönetmemize olanak tanıyor.

Cari Hesap Programı Nedir?

Cari hesap, oldukça karmaşık ve hesabının tutulması güç bir alandır. Türk Ticaret Kanunu’nda da tanımı yapılan bu hesap türünde; iki kimsenin mal, hizmet, para ya da diğer hizmetlerden doğan alacaklarını tek tek tahsil etmek yerine belirleyecekleri hesap kesim tarihinde ödemeyi kabul ettikleri sistemin adıdır. Bu hesabı bilgisayar ortamında yapan ve yapılan satışlar ya da alımların bir araya getirilerek hesaplanmasına olanak tanıyan programlara cari hesap programı denir.

Ön Muhasebe Programı ile Muhasebe Programı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Genelde ön muhasebe ile muhasebe kavramları birbirine karıştırılır. Elbette profesyoneller bu iki alanın ayrıldıkları noktaları iyi kavramışlardır. Ancak bu alandaki ayrıma dikkat çekmek ve ön muhasebe programı ile muhasebe programı arasındaki farklılıklarının altını çizmek gerekiyor.

 1. Ön muhasebe programı, adından da anlaşılacağı gibi genel muhasebe için hazırlanacak evrakların ilk girişinin yapıldığı alandır. Dolayısıyla bu noktayı atlayıp, direkt olarak muhasebe işlemlerine giriş yapamazsınız.
 2. Ön muhasebe programında yapılacak işlemler şirket ile ilgilidir. Muhasebe programında yapılacaklar ise devletin ilgili kurumlarına beyan edilecek evrakları içerir.
 3. Şirketin nakit akışı, gelir gider tablosu, cari hesaplamaları, ödemelerin takibi ön muhasebe programı ile yapılabilir. Muhasebe programı ile daha karmaşık olan ve genele yansıyan işlemler ele alınır.
 4. Fatura kesilmesi ve bu evrakların takibinin rahat bir şekilde ön muhasebe programı ile yapılırken, muhasebe programı vergi dönemlerinin takip edilmesi ve ödenecek vergi miktarları ile ilgilenir.

Hesapküpü Ön Muhasebe Programı Özellikleri Nelerdir?

Şirketlerin genel mali durumlarına gerçek zamanlı olarak bakabildiğimiz ve kayıt altına alınan veriler sayesinde istediğimiz her yerden ulaşabilir olması Hesapküpü ön muhasebe programını öne çıkartıyor. Ayrıca yüzde yüz yerli olan yazılım olması nedeniyle verilerin tamamını ülkemizde saklamaktadır. Hesapküpü’nün detaylı incelemesini yaptığımızda da birçok noktayı ele aldığını görebiliyoruz.

 • Fatura Takibi: Program üzerinden hazırlayacağınız faturalarınız hızlı bir şekilde keserek, işleme imkanına sahip oluyorsunuz.
 • Stok Takibi: İşletmenizin stoklarındaki genel durumu ön muhasebe programınızla kontrol edebilirsiniz. Stoklarınızdaki ürünlerin fiyatlarını ve satış sırasında uygulanacak vergi oranlarını girerek maliyet analizi yapabilirsiniz.
 • Müşteri ve Tedarikçi Yönetimi: Tedarikçinizden aldığınız malları müşterilerinize ulaştırana kadar geçen sürede hem ödeme hem de tahsilatları yazılım üzerinden takip edebilirsiniz.
 • Gelir – Gider Takibi: İşletmelerin temelini oluşturan kar ve zarar hesaplamalarında kullanılan gelir gider takibini Hesaküpü ön muhasebe programı ile yapabilirsiniz.
 • Detaylı Raporlama: Raporlama işletmenin genel durumunu görmesi açısında oldukça önemlidir. Hesapküpü ile tuttuğunuz ön muhasebe kayıtlarınızın raporlarını detaylı bir şekilde görebilir, gerekli analizleri yapma imkanına sahip olabilirsiniz.
 • e-Fatura ve e-Arşiv Fatura: e-Fatura işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz faturaları saklayarak, e-Arşiv Fatura kısmında bulabilirsiniz.
 • Banka Entegrasyonu: Gelir giderinizi detaylı bir şekilde takip etmek için kasa ve banka hesaplarınızı programa ekleyebilirsiniz.
 • Online Tahsilat: Müşterilerinizden yapacağınız tahsilatları yazılım üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.
 • Her Yerden Erişim: Hesapküpü ön muhasebe programına dünyanın neresinde olursanız olun kolayca erişebilirsiniz.
 • Yerli ve Milli: Yazılım yüzde yüz yerli ve milli imkanlar çerçevesinde geliştirildi. Tüm serverları ülkemizde bulunuyor.
 • Ücretsiz Destek: Hesapküpü ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde ücretsiz olarak teknik destek sağlıyoruz.

Ön Muhasebe Programı En Çok Hangi Sektörde Kullanılır?

Ön muhasebe programları genel olarak tedarik zincirlerinin olduğu alanlarda kullanılır. Bunların başında gıda ve alışveriş gibi alanlar gelir. Stok durumları ve gelir gider tablosu hesabı yapmak için sıklıkla tercih edilir.

Ön Muhasebe Programı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ön muhasebe programı seçerken izlemeniz gereken birçok yol bulunmaktadır.

 • İhtiyaçlarınız çerçevesinde bir program seçin
 • Her an, her yerden erişilebilir olmasına dikkat edin
 • Arayüz kullanımının anlaşılır olmasına özen gösterin
 • Eklentileri ve modülleri kesinlikle inceleyin
 • Mobil uyumlu olup olmadığını mutlaka sorun

Ön Muhasebe Programlarını Kimler Kullanmalıdır?

 • KOBİ’ler
 • Freelancer çalışanlar
 • Çalışan sayısı az olan firmalar
 • Ön muhasebesini firma içerisinde tutmayı hedefleyen şirketler
 • İş hacmi bakımından büyük olan şirketler

Ön Muhasebe Programı Neden Kullanılmalıdır?

İşletme operasyonlarının sağlıklı yürütebilmesi açısından ön muhasebe programına her zaman ihtiyaç vardır. Şirketin nakit parası, müşterileri, stokları, çekleri, banka hesapları, senetleri bu şekilde kayıt altında tutularak yazılım aracılığıyla kolayca hesaplanabilir.

Ücretsiz Ön Muhasebe Programı Neden Kullanılmamalıdır?

Bu tür yazılımlarda girdiğiniz veri kayıt altında tutulur. Bu kayıtlar da şirket gizliliği açısından önemlidir. Kayıtların bilmediğiniz kişilerce ele geçirilmemesi açısından ücretsiz ön muhasebe programı kullanılmamalıdır. Ayrıca teknik konularda yaşadığını sorunları ulaştırabileceğiniz muhatap bulamamak da bir diğer sorundur.

Excel’de Neden Ön Muhasebe Kaydı Tutulmamalı?

Microsoft tarafından geliştirilen Excel programı, uzun zaman önce muhasebe kayıtlarının tutulduğu bir alandı. Ancak zamanla gelişen teknolojiye yenik düşen Excel, günümüzde basit ve kullanılabilir olmaktan çok uzaklaştı. Dolayısıyla Excel’de ön muhasebe kaydı tutmak bunun için özel geliştirilmiş yazılımlara göre daha da zor hale geldi.

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.
×

Powered by WhatsApp Chat

×