Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu nedir sorusundan önce internetin gelişimlerinden bahsedelim. İnternetin gelişmesi ile birlikte e-ticaret büyük gelişim göstermiştir. Bunun sonucunda hem ülkemizde hem de global alanda birçok firma internet siteleri üzerinden pazaryeri organizasyonu ile satış yapmaya başladılar.

Pazaryeri, internet üzerinden satış yapılabilecek mağazanın açıldığı platformun genel adıdır. Her sitenin veya oluşumun kendine özel isimleri olabilir (Hepsiburada, N11, Trendyol vb.). Pazaryeri entegrasyonu da, yazılımlar aracılığıyla satış yaptığınız ürünlerin farklı pazarlarda tüketicilerin kullanımına sunulmasına denir.

E-Ticaret Pazaryeri Nedir?

E-ticaret pazaryeri, tüm dünyadan müşterilerin gelebildiği C2C (Costumer to Costurmer) tabanlı bir organizasyonun genel adıdır. Global bir faaliyet olan ticarette müşteriye ulaşmak için fiziksel noktalar açmak yerine e-ticaret pazaryerleri tercih edilerek birçok maliyeti ortadan kaldırabilirsiniz.

Pazaryeri ile E-ticaret Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pazaryerinde, düşük maliyetle kısa sürede dükkan açabilirsiniz. Sitenin imkanları dahilinde geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Site kurma, bakım, teknik detaylar gibi konularla ilgilenmek yerine tamamen işinize odaklanırsınız. Aynı ürünü sattığınızı kişilerle aranızdaki rekabeti görebilirsiniz. Her sattığınız ürün üzerinden komisyon ödersiniz.

E-ticarette ise, kendi markanızı oluşturup, kitlelere bu marka üzerinden tanıtım yapabilirsiniz. Web sayfasındaki içerikler tamamen sizin kontrolünüzde üretilir. Sattığınız ürünün fiyatını siz belirlersiniz ve herhangi bir komisyon ödemezsiniz.

Pazaryeri Entegrasyon Programı Nedir?

Pazaryeri entegrasyonu, geniş kitlelere hitap eden birden fazla noktada dükkan açma işlemidir. Bu da Pazaryeri entegrasyon programı da, bu web sayfalarında dükkan açma, ürünleri yerleştirme ve faturalandırma gibi her sitede ayrı ayrı uğraşmanız gereken işlemleri tek bir noktadan yapmanızı sağlayan yazılımdır.

Entegrasyon yazılımı sayesinde her sitede aynı işlemi ayrı ayrı yapma zahmetinden kurtulursunuz. Ürün ve fiyat bilgileri, güncelleme, faturalandırma vb. işlemleri tek noktadan kısa sürede yapabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Hangi Özellikleri Sağlar?

E-ticaret konusunda henüz yolun başındaysanız öğrenmeniz gereken en önemli bilgi pazaryeri entegrasyonu olmalıdır. Entegrasyon sayesinde kısa sürede birden fazla noktada satış yapmaya hazır e-dükkana sahip olacaksınız.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde hemen hemen tüm e-ticaret sitelerinde ürünlerinizin bilgisi, barkod, stok durumu, açıklamalar, fatura işlemleri, mağaza senkronizasyonu, gelir gider analizi, satış analizi, kargo takibi gibi birçok adımı kolayca takip edebilirsiniz. Her sitede ne kadar işlem yapıldığını satışlarınızın hangi noktadan yapıldığını web sayfalarını tek tek kontrol etmeden bulabilirsiniz. Dolayısıyla ürün elinizde azaldığında ya da stoklarınızda kalmadığında tüm sitelere bunu bildirebilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazaryeri entegrasyonu konusunda size yardımcı olan yazılımlar bulunmaktadır. Bu programlar sitelerden anlık raporlar oluşturur ve tüm e-ticaret platformlarında yaptığınız işlemleri tek noktada toplarlar. Gerekli noktalardan satın alacağınız program aracılığıyla işletme bilgilerinizi girerek tüm platformlarda üyelik açabilirsiniz. Ardından satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Yazılıma gireceğiniz bilgiler kapsamında tüm noktalarda açılan üyeliklerinizi aynı zamanda muhasebecilik programlarınıza da entegre edebilirsiniz. Böylece girdi ve çıktıları hesaplamak için ayrı süreler ayırmaz, hızlı bir sonuç alırsınız. Hesapküpü Pazaryeri Entegrasyonu ile ilgili daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Pazaryeri Listesi

Ülkemizde ve globalde birçok e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Bu noktalardan her gün milyonlarca alıcı alışveriş yapıyor. Pazaryerleri arasında Trendyol, Amazon, N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Çiçeksepeti, Akakçe, Cimri, Zebramo, PttAvm, Aliexpress, Morhipo gibi yerler mevcuttur. Bu platformların milyonlarca üyesi bulunmaktadır ve aklınıza gelebilecek her türlü ürünü buralardan temin etmektedirler. Türkiye’de bulunan pazaryeri listesi aşağıdaki gibidir. (Yüksek ve ortalama hacime sahip pazaryeri listesidir.)

Trendyol Pazaryeri

Trendyol, 2009 yılında kurulmuş bir oluşumdur. Entergasyon sistemi ile sitedeki tüm hareketleri kolayca takip edebilirsiniz.

Amazon Pazaryeri

Amazon, global çapta varlığını sürdüren en eski e-ticaret sitelerinden birisidir. Pazaryeri entegrasyon sistemi ile burada açacağınız dükkan ile satışlarınızı katlayabilirsiniz.

n11 Pazaryeri

N11 pazaryeri, entegrasyon sistemi ile hızlı bir şekilde üye olabileceğiniz web sitelerindendir. Birçok satıcı sistem üzerinden satış yaparken pazaryeri entegrasyon sistemini kullanmaktadır.

n11 Pro Pazaryeri

N11 sitesinin perakende sitesinden ayrı olarak tasarladığı ve kullanıcıların hizmetine sunduğu bir sitedir. Toptan alım satım işlemleri yapmak için burayı kullanabilirsiniz.

Hespiburada Pazaryeri

Ülkemizdeki en eski e-ticaret sitelerinden birisidir. 90’lı yılların sonunda kurulan site, uzun yıllardır birçok satıcının ve alıcının tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Entegrasyon sistemi ile platforma tek noktadan müdahale edebilirsiniz.

Gittigidiyor Pazaryeri

2000’li yıllarında başlarında kurulan site, bugün milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Entegrasyon programı kullanarak, tüm işlemleri tek noktada toplayabilirsiniz. Faturalandırma, kargo takibi, sipariş takibi gibi aşamaları yazılım üzerinden yapabilirsiniz.

Çiçeksepeti Pazaryeri

Kurduğu ağ üzerinden ülkedeki çiçekçiler için pazaryeri oluşturan çiçeksepeti, ilerleyen yıllarda farklı alanlarda da satış yapmaya imkan tanıyan bir sistem ile tüketicilerin karşısına çıktı. Dolayısıyla entegrasyon yolu ile bu platformda da üyelik açabilir, işlerinizi takip edebilirsiniz.

Akakçe Pazaryeri

Aradığınız üründe en uygun fiyatı sizinle paylaşan site, pazaryeri uygulaması ile alıcı ve satıcıları bir araya getirdi. Pazaryeri entegrasyon sistemi sayesinde kayıttan, sipariş takibine kadar tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Zebramo Pazaryeri

Zebramo entegrasyonu ile mağazanızın iş yükünü tek bir yerden kolayca halledebilirsiniz. Ürün girişinden güncellemeye kadar geniş yelpazede işlemleri sonuçlandırabilirsiniz.

Pttavm Pazaryeri

PttAvm’de entegrasyon programı kullandığınızda, anlık ürün girişi, fatura kesme, kargo takibi, muhasebe programı ile eşleştirme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Morhipo Pazaryeri

Morhipo entegrasyonu sayesinde tüm müşterileriniz hızlı cevap verebilirsiniz. Gelen talepleri de süratle cevaplar, gerekli tüm işlemleri tek program ile yapabilirsiniz.

Aliexpress Pazaryeri

Global pazarda önemli bir yer olan Aliexpress’i de entegrasyon programı aracılığıyla yönetebilirsiniz. Yazılım sayesinde stok durumunuza bakar, her adımı takip edersiniz.

bpazar.com Pazaryeri

Siteye kuracağınız entegrasyon sayesinde bpazar.com’dan tarafınıza gelen ürün taleplerini kolayca karşılayabilirsiniz.

Farmazon Pazaryeri

Eczacılara özel satış platformu olan Farmazon’da da entegrasyon yazılımı ile çalışabilirsiniz. Satıştan takibe ve tüketiciye ürünün varmasına kadar her noktada yazılımı kullanabilirsiniz.

Alınıyor.com Pazaryeri

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde alınıyor.com sitesinden yapacağınız tüm satışları anlık takip edebilir, alacağınız raporlarla hangi ürünlerin daha çok satıldığını görebilirsiniz.

Farmaborsa Pazaryeri

Eczacı pazaryeri olan Farmaborsa platformu da entegrasyon sistemi ile çalışılabilecek bir sitedir. Program sayesinde muhasebe programınızı, müşteri ilişkilerinizi, siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

Novadan Pazaryeri

Novadan platformunda satış yapmak ve mağaza açmak için entegrasyon sistemini kullanabilirsiniz. Bu sayede farklı platformlardaki satışlarınızı da birleştirmiş olursunuz.

Cimri Pazaryeri

Cimri.com sitesi üzerinden yaptığınız satışları daha sağlıklı bir şekilde takip etmek için pazaryeri entegrasyon yazılımını tercih etmeniz daha doğru bir planlama yapmanızı sağlar.

ipsizcambaz.com Pazaryeri

ipsizcambaz.com e-ticaret platformunda müşterilerinizin taleplerine doğru yanıtlar verebilmek ve satış sırasında oluşabilecek aksaklıkları önlemek için entegrasyon formülünü deneyebilirsiniz.

Lazımbana Pazaryeri

Çok tercih edilen oluşumların başında gelen Lazımbana.com sitesini de entegre edebilir, iş yükünüzü tek noktada toplayabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Pazaryeri entegrasyonu, satıcılar için birçok yönden avantajlı bir programdır. Öncelikle her site için ayrı ayrı üyelik açma ve düzenleme işleminden kullanıcıyı kurtarır. Böylece zamandan ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz. Stok, kargo takibi, gelen siparişler, fiyat düzenlemeleri, faturalandırma, ürün girişleri gibi pek çok teferruatlı işlemi de bir yerden yapabilirsiniz.

Mağaza güncellemesi konusunda da entegrasyon sistemi size yardımcı olabilir. Her sitede ayrı yapacağınız işlemler yerine programda yapacağınız değişiklikleri sitelere uygulamasını sağlarsınız.

Ürün Yükleme İşlemi

Her bir ürünün mağaza kapsamında kayıtlı olduğunuz tüm e-ticaret sitelere aynı anda yüklenmesi işlemidir. Ürünün fotoğrafları ve bilgilerini girerek bu adımı tamamlayabilirsiniz.

Ürün Güncelleme

Sattığınız malın fiyatı, özellikleri, görselleri güncellenmesi gerekiyorsa, entegrasyon programı üzerinden de bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Programa girdiğiniz yeni bilgileri üyesi olduğunuz e-ticaret oluşumlarına kolayca aktarın.

Ürün Listeleme

Satacağınız ürünü sayfanızda entegrasyon sayesinde kolayca listeleyebilirsiniz. Bugün pek çok e-ticaret sitesi bu konuda kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

Sipariş Takibi

Alıcının sizden talep ettiği malı kargo entegrasyonu yaparak takip edebilirsiniz. Tüketiciye ulaşan üründen anında haberdar olursunuz.

Fatura ve Kargo Etiketi Hazırlama

Satılan ürünün akabinde fatura kesmek için ekstra uğraş vermeyin. Program sizin için otomatik olarak faturayı kesip, kargo etiketini hemen tüketici ile paylaşsın.

Müşteri Mesajlarının Yönetilmesi

Müşterilerden tarafınıza atılan her türlü mesajı anında görürsünüz. Bunun için site site dolaşıp, mesaj kutunuzu kontrol etmenize gerek yok. Entegrasyon programı sizin için tüm işi yapar.

Stok Takibi

Sattığınız ürünün stok durumunu her site için güncellemek program sayesinde oldukça kolay. Her satıştan sonra sitelerin hepsinde stoklar güncellenir. Böylece stok takibi yapmaktan ve güncellemekten kurtulursunuz.

Raporlama

Satış raporlarını anlık olarak alabilirsiniz. Hangi e-ticaret sitesinde daha çok satış yaptığınızı bu sayede rahat bir şekilde görebilirsiniz. Böylece satılan ürünleri ve noktaları tespit edersiniz.

 

bir yorum bırakın

Gizlilik Tercihleri
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla, genellikle çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabilir. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.
×

Powered by WhatsApp Chat

×